KAFFESERVISDELAR, Gustavsberg "Guldstjärna" samt Rörstrand.
241760. KAFFESERVISDELAR, Gustavsberg "Guldstjärna" samt Rörstrand.
Servisdelar, Gustavsberg:
8 koppar med fat
1 sockelskål
1 mjölkkanna
1 kaffekanna, höjd ca 18 cm
Serivsdelar, Rörstrand:
11 koppar med fat
1 kaffekanna, höjd ca 19,5 cm.
Slitage, missfärgningar. Enstaka nagg. 1 gustavsberg-kopp med spricka. Rörstrands-kanna med avslag på pipen. 2 extra kaffekoppar (Rörstrand) medföljer.
Servisdelar, Gustavsberg:
8 koppar med fat
1 sockelskål
1 mjölkkanna
1 kaffekanna, höjd ca 18 cm
Serivsdelar, Rörstrand:
11 koppar med fat