KAFFESERVISDELAR, Gustavsberg "Guldstjärna" samt Rörstrand.

241760. KAFFESERVISDELAR, Gustavsberg "Guldstjärna" samt Rörstrand.

Servisdelar, Gustavsberg:
8 koppar med fat
1 sockelskål
1 mjölkkanna
1 kaffekanna, höjd ca 18 cm

Serivsdelar, Rörstrand:
11 koppar med fat
1 kaffekanna, höjd ca 19,5 cm.

Slitage, missfärgningar. Enstaka nagg. 1 gustavsberg-kopp med spricka. Rörstrands-kanna med avslag på pipen. 2 extra kaffekoppar (Rörstrand) medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Servisdelar, Gustavsberg:
8 koppar med fat
1 sockelskål
1 mjölkkanna
1 kaffekanna, höjd ca 18 cm

Serivsdelar, Rörstrand:
11 koppar med fat

Antal besök: 2 078