BORDSUR, förgyllt, sekelskiftet 1800/1900.

241597. BORDSUR, förgyllt, sekelskiftet 1800/1900.

Dekor med Putti. Urverket märkt 579. Höjd 40 cm.

Omfattande skador. Glas samt locket på baksidan saknas.Sockel med spricka, delar saknas. (ovandel lös).

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 883