BOKHYLLA i mahognyfaner, Firma Karl Andersson & Söner, Huskvarna, sent 1900-tal.

241397. BOKHYLLA i mahognyfaner, Firma Karl Andersson & Söner, Huskvarna, sent 1900-tal.

Bokhylla med tre hyllplan. Dörrar med ett bakomliggande hyllplan.
Beslag av mässing.
Höjd 203 cm.
Längd 80 cm.
Bredd 35 cm.
Etikettmärkt Karl Andersson & Söner, Husqvarna, Made in Sweden.

Bruksslitage.
Fanersläpp.
Upphängning till hyllplanen saknas.
Gråaktig missfärgning på vänster sida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Beslag av mässing.
Höjd 203 cm.
Längd 80 cm.
Bredd 35 cm.

Bruksslitage.
Fanersläpp.

Antal besök: 1 025