Servis med tryckt stiliserad dekor och iriserande glasyr
12 koppar, höjd 6 cm
12 fat, diameter 13 cm
12 assietter, diameter 16 cm
1 sockerskål, höjd 10,5 cm
1 gräddsnipa, höjd 9 cm
1 kanna, höjd 21 cm
2 fat, diameter 8 cm
Stämplade Kronporcelen, Copenhagen, Trianon, EK, 10.
Bruksskick.
12 koppar, höjd 6 cm
12 fat, diameter 13 cm
12 assietter, diameter 16 cm
1 sockerskål, höjd 10,5 cm
1 gräddsnipa, höjd 9 cm
1 kanna, höjd 21 cm
2 fat, diameter 8 cm
Bruksskick.