KAFFESERVIS i porslin, "Trianon", Kronporcelen, Copenhagen.

241385. KAFFESERVIS i porslin, "Trianon", Kronporcelen, Copenhagen.

Servis med tryckt stiliserad dekor och iriserande glasyr
12 koppar, höjd 6 cm
12 fat, diameter 13 cm
12 assietter, diameter 16 cm
1 sockerskål, höjd 10,5 cm
1 gräddsnipa, höjd 9 cm
1 kanna, höjd 21 cm
2 fat, diameter 8 cm
Stämplade Kronporcelen, Copenhagen, Trianon, EK, 10.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 koppar, höjd 6 cm
12 fat, diameter 13 cm
12 assietter, diameter 16 cm
1 sockerskål, höjd 10,5 cm
1 gräddsnipa, höjd 9 cm
1 kanna, höjd 21 cm
2 fat, diameter 8 cm

Bruksskick.

Antal besök: 1 412