Motiv på "Tripp, Trapp, Trull" i Kalmar, 20 x 30 cm. Stadsmotiv under kväll, 21,5 x 32, 5 cm.
Åldersslitage. Duk med smärre krackelyr.
Lage Carlsson (1907–1983)