SKÅL PÅ FOT, glas och metall, jugend, 1900-talets tidigare hälft.

241186. SKÅL PÅ FOT, glas och metall, jugend, 1900-talets tidigare hälft.

Skål av iriserande gröntonat glas med veckad kant. Fot i brunfärgad vitmetall. Höjd 25 cm.

Liten metallkupa över skruven saknas. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 899