SERVIS, 19 delar, porslin, Bavaria, rokokstil.

241160. SERVIS, 19 delar, porslin, Bavaria, rokokstil.

Handmålad dekor av bl a blommor.
12 koppar med fat
1 kaffekanna
1 tekanna
2 gräddkannor
1 cigarettställ
1 Sockerskål
1 uppläggningsfat.

Obetydligt bruksslitage. Några fåtal fat med nagg på fotring.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 koppar med fat
1 kaffekanna
1 tekanna
2 gräddkannor
1 cigarettställ
1 Sockerskål
1 uppläggningsfat.

Antal besök: 1 209