241160. SERVIS, 19 delar, porslin, Bavaria, rokokstil.
Handmålad dekor av bl a blommor.
12 koppar med fat
1 kaffekanna
1 tekanna
2 gräddkannor
1 cigarettställ
1 Sockerskål
1 uppläggningsfat.
Obetydligt bruksslitage. Några fåtal fat med nagg på fotring.