GUNNEL NYMAN. FLASKA, grönt glas.

2410656. GUNNEL NYMAN. FLASKA, grönt glas.

9 x 4,5 cm, höjd 12 cm, signerad Gunnel Nyman, Th. Käppi, Riihimäen Lasi Oy -38.

Små nagg på kork och nedre hörn av flaskan.

Gunnel Nyman (1909–1948)

Tema

Modern Art & Design

Gör en kostnadsfri värdering!

Gunnel Nyman (1909–1948)

Tema

Modern Art & Design

Antal besök: 2 091