DOSA, SKÅL, porslin, Herend, Ungern, 1900-tal.

240670. DOSA, SKÅL, porslin, Herend, Ungern, 1900-tal.

Skålen med genombruten dekor, dosan med dekor av rosor, längd 11 resp. 15 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 855