ERICH ZIMMERMANN (1908-2007). Landskap nära Worpswede.

2403790. ERICH ZIMMERMANN (1908-2007). Landskap nära Worpswede.

Erich Zimmermann (1908-2007), Landskap nära Worpswede, olja på duk, 1960/70-tal, signerad nedre högra, ca. 60 x 81 cm, med ram ca. 75 x 95 cm.

Enstaka små fläckar, ram med tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 387