Schöffel, collier, 750 gult guld, pärlor.

2402258. Schöffel, collier, 750 gult guld, pärlor.

Schöffel, femradigt halsband med pärlkant, med lås av 750 gult guld, l.42cm, b.17.3mm, stämplat på spännet och märkt med tillverkarens namn, legering testad, vikt: 36,1 g.

Tecken på slitage som står i proportion till åldern.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 720