240104. ANDY WARHOL (1928-1987). PANDA TRUMMIS.
Grano-litografi, i passepartout
Samlarutgåva ur en sydtysk privatsamling, handnumrerad 3612/5000 med blyerts nere till vänster och signerad Editeur ”CMOA” (Museum of Art, Carnegie Institute Pittsburgh, USA.)
40 cm x 50 cm.
40 cm x 50 cm.