VAS, porslin. Kanton 1800-tal.

239996. VAS, porslin. Kanton 1800-tal.

Dekor i emaljmåleri av blommor samt reserver med figurscener. Höjd 27 cm.

Smärre slitage, spricka vid mynningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 604