MATSALSGRUPP, 12 delar, Gustaviansk stil, Svenska modellen, 1920-tal.

239260. MATSALSGRUPP, 12 delar, Gustaviansk stil, Svenska modellen, 1920-tal.

6 stolar
2 karmstolar
1 matsalsbord. Längd 119, bredd 97, höjd 75 cm. Två iläggsskivor medföljer. Total längd med iläggsskivor 167 cm.
1 halvmånebord. Längd 90, bedd 45, höjd 74 cm.
1 buffé, längd 185, bredd 59, höjd 85 cm.
1 vitrinskåp med fasettslipade glasrutor. Längd 95, bredd 47, höjd 159 cm.

Åldersslitage. Bruksslitage.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 stolar
2 karmstolar

Åldersslitage. Bruksslitage.
Repor.

Antal besök: 1 036