SERVISDELAR, 6 st, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal.

239226. SERVISDELAR, 6 st, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal.

4 koppar, kanna samt fat på fot. Dekor av figurscen i polykroma emaljfärger. Höjd 8-24 cm.

Nagg samt glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg samt glasyrbortfall.

Antal besök: 913