STOLAR 2 stycken Organic Chair, Eames & Saarinen, Vitra.

2389767. STOLAR 2 stycken Organic Chair, Eames & Saarinen, Vitra.

Två stolar ut modellserien Organic, formgiven av Charles Eames och Eero Saarinen och framställda av Vitra. Klädda i grå textil med ben i svartlackerat trä, Brickmärkta.
Mått: höjd 83 cm, bredd 53 cm, sitthöjd ca. 43 cm.

Bruksslitage, repor och märken på ben. Klädsel med fläckar, textil och stoppning med tryckskador och fuktpåverkan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 396