2389370. SOFFA, 1920/30-tal.
2389370. SOFFA, 1920/30-tal.
Fast stoppad klädsel i rygg, lösa sittplymåer. Rikt skuren dekor i stommen, rotting längst armlänen.
Höjd ca 82 cm
Sitthöjd ca 40 cm
Längd ca 173 cm
Djup ca 88 cm.
åldersslitage, bruksslitage, förekommer fläckar/märken/lösa möbelband/repor/jack/nötningar.
Höjd ca 82 cm
Sitthöjd ca 40 cm
Längd ca 173 cm
Djup ca 88 cm.