238635. PARTI LINNE, handdukar, servetter, samt dukar, 1900-tal.
Partiet innehåller:
12 + 12 + 10 + 2 servetter.
12 servetter med kräftmotiv.
12 handdukar
1 längd handdukstyg.
4 dukar, olika storlekar.
Bruksslitage, fläckar, broderade monogram. Ej genomgångna.