Stolar ett par, vitmålade. Golvlampa, björk, 1940-tal, höjd 150 cm. Kista med smidesbeslag, 1800-tal, 66x44x37 cm. Lodregulatorsverk med lod.
Skador och slitage. Pendel saknas.