POKAL i silver, Hertz Aktiebolaget Bernhard, Stockholm, 1912.

238082. POKAL i silver, Hertz Aktiebolaget Bernhard, Stockholm, 1912.

Konformad på rund fot med dekor i relief. Ciselerad dekor i brättet.
Delvis förgylld.
Höjd 13,5 cm.
Diameter 10 cm.
Märkt ABH, Kattfot, Stockholm, K7, 62.
Vikt 126 gram.

Bruksskick.
Repor.
Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Delvis förgylld.
Höjd 13,5 cm.
Diameter 10 cm.
Vikt 126 gram.

Bruksskick.
Repor.
Förgyllning med slitage.

Antal besök: 1 819