POKAL i silver, Hertz Aktiebolaget Bernhard, Stockholm, 1912.
238082. POKAL i silver, Hertz Aktiebolaget Bernhard, Stockholm, 1912.
Konformad på rund fot med dekor i relief. Ciselerad dekor i brättet.
Delvis förgylld.
Höjd 13,5 cm.
Diameter 10 cm.
Märkt ABH, Kattfot, Stockholm, K7, 62.
Vikt 126 gram.
Delvis förgylld.
Höjd 13,5 cm.
Diameter 10 cm.
Vikt 126 gram.