KANON, brons, 17/1800-tal.

KANON, brons, 17/1800-tal.
2378753. KANON, brons, 17/1800-tal.

Brons kanon med tillhörande lavett i järn.
Kanonlängd 67 cm
Lavettlängd 50 cm Höjd 18,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanonlängd 67 cm

Åldersrelaterat slitage.

Antal besök: 1 478