MATSERVIS, 25 delar, Bo Fajans, brun Gefle porslins fabrik.

2378456. MATSERVIS, 25 delar, Bo Fajans, brun Gefle porslins fabrik.

8 mattallrikar 24 X 23 cm
8 djuptallrikar 17 cm
1 kruka höjd 11 cm
1 gryta höjd 11 cm, diameter 18 cm
1 gryta med lock höjd 12 cm
3 småskålar diameter 9 cm
1 gräddkanna 6,5 cm
1 sockerskål höjd 4,5 cm.

Bruksslitage, repor, nagg, fläckar i glasyr, lagning av nagg/flisa på sockerskål.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 mattallrikar 24 X 23 cm
8 djuptallrikar 17 cm
1 kruka höjd 11 cm
1 gryta med lock höjd 12 cm
3 småskålar diameter 9 cm
1 gräddkanna 6,5 cm
1 sockerskål höjd 4,5 cm.

Antal besök: 798