JOHN THOMAS PEELE (1822 PETERBOROUGH- LONDON 1897). Hus interiör med pojke äta soppa, hund sover vid hans fötter och katt på dricksskålen.

237732. JOHN THOMAS PEELE (1822 PETERBOROUGH- LONDON 1897). Hus interiör med pojke äta soppa, hund sover vid hans fötter och katt på dricksskålen.

Olja/duk, signerad nedre högra och daterad 1887.
46 cm x 62 cm.
guld stuckatur ram, 1800-tal.

gammal restaurering.

Gör en kostnadsfri värdering!

46 cm x 62 cm.
guld stuckatur ram, 1800-tal.

gammal restaurering.

Auktionshaus Dannenberg
Antal besök: 1 957