GOLVVAS, mässing, lack och pärlemor, sannolikt Korea, 18/1900-tal.

237715. GOLVVAS, mässing, lack och pärlemor, sannolikt Korea, 18/1900-tal.

Svartlackad mässing, inlägg i pärlemor föreställande fåglar körsbärsblommor och grenverk. Tillverkad i fyra delar.
Höjd ca 64 cm.

Bruksslitage, spricka i lacken, tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 64 cm.

Antal besök: 1 508