237595. KAFFE- och MOCCASERVIS med mera, 29 +18 +1 delar, "Blåklint", Hackefors.
1 stor kopp med fat märkt "Fars Kopp".
Moccaservis.
7 koppar med fat.
5 mindre assietter, bredd 13.5 cm.
2 större assietter, bredd 15 cm.
1 sockerskål.
1 gräddsnipa.
1 vas.
1 skål/kopp.
Kaffeservis.
1 kaffekanna.
1 gräddsnipa.
1 sockerskål.
2 ljusstakar.
2 fat.
10 koppar med fat.
12 assietter.
Moccaservis i mycket fint skick.
Kaffe servisen med bruksslitage, hårt sliten dekor. En kopp med smärre nagg.