EDWARD HALD. Karaff, "Susanna i badet", Orrefors, fullsignerad.

237010. EDWARD HALD. Karaff, "Susanna i badet", Orrefors, fullsignerad.

Graverad dekor.
Höjd med propp, 24 cm
Bredd 13 cm.

Åldersslitage, smärre repor i botten.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Graverad dekor.
Höjd med propp, 24 cm
Bredd 13 cm.

Edward Hald (1883–1980)

Antal besök: 2 588