TRÄDGÅRSSOFFA i gjutjärn och trä, 1900-talets andra hälft.

236998. TRÄDGÅRSSOFFA i gjutjärn och trä, 1900-talets andra hälft.

Rygghöjd 76 cm.
Sitthöjd 44 cm.
Längd 125 cm.
Bredd ca 74 cm.
Gavlar med genombruten dekor i svärtat gjutjärn. Vitmålade träribbor.

Slitage.
Någon bräda lös.
Färgbortfall.
Gavlar något rostiga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 76 cm.
Sitthöjd 44 cm.
Längd 125 cm.
Bredd ca 74 cm.

Slitage.
Någon bräda lös.
Färgbortfall.
Gavlar något rostiga.

Antal besök: 1 950