236992. MATGRUPP, 5 delar, Gustaviansk stil, 1900-tal.
4 stolar av "ax-modell", olika klädslar.
Bord i två delar, oval, total längd ca 155 bredd 100 höjd 76,5 cm + 1 iläggsskiva 54,5 cm.
Slitage, märken, repor, fläckar. Senare bemålning. Färgbortfall.