BYRÅ, empire, möjligen Danmark, 1800-talets första del.

23699. BYRÅ, empire, möjligen Danmark, 1800-talets första del.

Fanerad i bl a mahogny samt björk. Tre lådor. Översta lådan med inredning av fack samt uppfällbar spegel. Draghandtag i form av lejonmaskaroner. Längd 95 cm, bredd 49 cm, höjd 89 cm.

Renoverad samt kompletterad. Fanérskador. Benen möjligen ej original.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 658