TVÄTTFAT och KANNA, porslin, Gustavsberg. 1900-talets början.

236604. TVÄTTFAT och KANNA, porslin, Gustavsberg. 1900-talets början.

Tvättfat, höjd 14, höjd 38,5 cm. Kanna, höjd 30 cm.

Proveniens, Hotell Knaust, Sundsvall.

Bruksslitage. Krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Krackelyr.

Antal besök: 13 430