STIG LINDBERG. Vas, stengods, Gustavsberg Studio.

2365032. STIG LINDBERG. Vas, stengods, Gustavsberg Studio.

Pressat mönster, glaserad i petrolblå glasyr.
Signerad G Studiohanden Stig L. GUSTAVSBERG inpressat.
Höjd 33 cm.

Obetydligt slitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Nordisk keramik från Art Nouveau till nutid

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 33 cm.

Obetydligt slitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Antal besök: 2 265