STOP samt BÄGARE, tenn, 17/1800-tal.

236375. STOP samt BÄGARE, tenn, 17/1800-tal.

Stop Gustaf Adolf Bergman, Kristianstad 1820, höjd ca 25 cm. Bägare Martin Gustaf Moberg, Jönköping 1795, höjd ca 14 cm.

Bucklor, slitage, anfrätningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 257