SKÅL samt FAT, porslin, Kina, Ming, 1500/1600-tal.

236347. SKÅL samt FAT, porslin, Kina, Ming, 1500/1600-tal.

Dekor av bl a blommor i underglasyrblått. Diam 15-19 cm.

Glasyrsprickor samt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasyrsprickor samt nagg.

Antal besök: 1 174