JAMBIYA, BÄGARE, DOSA samt ARMBAND, orientaliskt. 1800/1900-tal.

236309. JAMBIYA, BÄGARE, DOSA samt ARMBAND, orientaliskt. 1800/1900-tal.

Mestadels försilvrad metall.
Jambiya total längd inkl balja ca 38 cm.

Slitage, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mestadels försilvrad metall.

Slitage, skador.

Antal besök: 952