SERVERINGSVAGN, Kurt Østervig, Danmark, 1960-tal.

236241. SERVERINGSVAGN, Kurt Østervig, Danmark, 1960-tal.

Stomme i teak. Löstagbar bricka på underredet. Uppfällbar skiva med svart laminat. Brännmärkt Danish furniture control. Längd 75, bredd 48, höjd 61 cm. Skivans längd uppfälld 150 cm.

Bruksslitage, smärre sprickbildning vid gångjärn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 961