236241. SERVERINGSVAGN, Kurt Østervig, Danmark, 1960-tal.
Stomme i teak. Löstagbar bricka på underredet. Uppfällbar skiva med svart laminat. Brännmärkt Danish furniture control. Längd 75, bredd 48, höjd 61 cm. Skivans längd uppfälld 150 cm.
Bruksslitage, smärre sprickbildning vid gångjärn.