2358772. SILVERFÖREMÅL, 6 st, 555 gram, 1900-tal.
Ett par ströare, höjd ca 4 cm.
Mindre skål på fot, höjd 5,5 cm.
Kanna, höjd 10,5 cm.
Skål, Johannes Siggaard, Danmark, 1940, höjd 5,5 cm, diameter 13,5 cm.
Vas, C. C. Hermann, Johannes Siggaard, Danmark, 1947, höjd 14 cm.
Smärre repor och fläckar. Den mindre skålen något skev.
Kanna, höjd 10,5 cm.