EINAR JOLIN. "Utsikt över Katarina kyrka från söder", blandteknik, signerad samt daterad 1934.
235701. EINAR JOLIN. "Utsikt över Katarina kyrka från söder", blandteknik, signerad samt daterad 1934.
Ca 35 x 50 cm.
Text på bakstycke "Köpt oktober 1935 på E Jolins utställning Färg o Form, katalognr 95" samt "Utsikt över Katarina kyrka från söder Einar Jolin".
Ca 35 x 50 cm.