EINAR JOLIN. "Utsikt över Katarina kyrka från söder", blandteknik, signerad samt daterad 1934.

235701. EINAR JOLIN. "Utsikt över Katarina kyrka från söder", blandteknik, signerad samt daterad 1934.

Ca 35 x 50 cm.
Text på bakstycke "Köpt oktober 1935 på E Jolins utställning Färg o Form, katalognr 95" samt "Utsikt över Katarina kyrka från söder Einar Jolin".

Monterad med tejp på papp.

Einar Jolin (1890–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 35 x 50 cm.

Monterad med tejp på papp.

Einar Jolin (1890–1976)

Antal besök: 1 989