VÄRLDSKARTA, skolplansch, 1948.

2356250. VÄRLDSKARTA, skolplansch, 1948.

Världskarta "Vår jords geografiska gestaltning." Utarbetad av Bror Hallberg. Tryckeri Generalstabens Litografiska Anstalt, Stockholm 1948.
209 x 130 cm.

Tryck i fint skick, papperskanter med bruksslitage. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

209 x 130 cm.

Antal besök: 940