235624. MATSERVIS, flintgods, 27 delar, "Hagtorn" Gustafsberg.
9 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 6 uppläggningsfat, terrin, tillbringare samt såsskål.
2 djupa tallrikar samt ett litet uppläggningsfat med nagg, i övrigt bruksslitage med viss missfärgning, krackelering samt slitage på dekor.