2355487. VAPENSKÅP, EK, 1800-TALETS SLUT.
med sugtablett formad gjutning till toppen och gitter gjutning till dörr.
Dörren öppnas till ett skåp som har ett ihåligt övre fack för munstycket på en pistol.
122cm hög x 14cm bred x 24cm djup.
vissa förluster för lister, stötar, märken och repor i proportion till ålder och användning. Några gamla krympningsdelar till dörren.
Ingen nyckel.
Ingen nyckel.