CARL MALMSTEN. Soffbord, olika träslag,"Ovalen", plakettmärkt.

235092. CARL MALMSTEN. Soffbord, olika träslag,"Ovalen", plakettmärkt.

Oval bordsskiva, lätt svängda ben.
Höjd 60 cm.
Skivans mått 119 x 85 cm.

Bruksslitage.
Märke på skivan.
Små repor.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 60 cm.
Skivans mått 119 x 85 cm.

Bruksslitage.
Märke på skivan.
Små repor.

Carl Malmsten (1888–1972)

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 774