Ishink med tång. Koppar, mässing, glas samt detaljer i bast. Höjd 13 cm. Diameter 11 cm.
Märkt Ystad Metall, GA. Made in Sweden.
Fat. Koppar. Längd 16 cm. Bredd7,5 cm. Märkt Ystad Klostermetall, GA. Made in Sweden.
Bruksskick.
Repor.
Bruksskick.
Repor.