GOLVVAS, flintgods, Rörstrand. Tidigt 1900-tal.

234947. GOLVVAS, flintgods, Rörstrand. Tidigt 1900-tal.

Koboltblå tryckt dekor, växtornamentik samt medaljonger med älgar.
Höjd 43 cm.

Smärrebruksslitage samt krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 43 cm.

Antal besök: 987