234936. VÄGGUR i gustaviansk stil, 1900-tal.
Väggklocka i förgylld träskuren dekor med pastellage
Höjd 60 cm
Pendel och nyckel medföljer.
Bruksskick, repor, sliten förgyllning
Lösa detaljer
Glas över urtavla saknas, gångjärn saknas
Ej funktionstestad.