SEVISDELAR, 16 delar, porslin, "Vinranka", Arthur Percy, Gefle.

234870. SEVISDELAR, 16 delar, porslin, "Vinranka", Arthur Percy, Gefle.

8 flata tallrikar, diameter 25 cm.
2 assietter, diameter 21,5 cm.
Assiett, diameter 19 cm.
Uppläggningsfat med hänkel, längd 21,5 cm.
Skål, diameter 16,5 cm.
Skål, längd 24 cm.
Såskanna, längd 17,5 cm
Tillbringare, höjd 14 cm.

Slitage, nagg, krackelyrer, missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Assiett, diameter 19 cm.
Skål, diameter 16,5 cm.
Skål, längd 24 cm.
Såskanna, längd 17,5 cm
Tillbringare, höjd 14 cm.

Antal besök: 992