JAKTUR, Waltham, samt FICKUR, Hamilton, guld double, 1900-talets första halva.

234830. JAKTUR, Waltham, samt FICKUR, Hamilton, guld double, 1900-talets första halva.

Jaktur, savonett, liten sekundvisare, 46,5 mm, vikt 73 gram. Fickur, diameter liten sekundvisare. Diameter 44,5 mm, vikt 55 gram.

Bruksslitage. Märken. Repor. Jaktur med hårstråsprior på urtavla, glas saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 678