Jaeger-LeCoultre, armbandsur/herrklocka, modell 'Club', automatiskt urverk, stål, plast, läder, Schweiz.

2347283. Jaeger-LeCoultre, armbandsur/herrklocka, modell 'Club', automatiskt urverk, stål, plast, läder, Schweiz.

Jaeger-LeCoultre, Armbandsur/Gents klocka, 'Club' modell, automatiskt urverk, med stål- och plastglasboett, försedd med en mörkblå urtavla med stickindex, utrustad med timme-, minut- och sekundvisare samt dag- och datumvisning, med mörkbrunt läderband med stiftspänne, boettdiameter: 38,8 mm, armbandets längd: 25 cm, armbandets bredd: ca. 17,5 mm.

Tecken på slitage som står i proportion till ålder, smärre repor och spår av oxidation, dagvisning något skadad. Kan användas vid katalogisering.

Stockholms auktionsförsäljning garanterar inte funktionalitet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 633