VAS, glas, "Sargasso", Paul Kedelv, Reijmyre glasbruk. 1960-tal.

234609. VAS, glas, "Sargasso", Paul Kedelv, Reijmyre glasbruk. 1960-tal.

Gjuten glasmassa i olika lager av gröna och klara skikt. Ej signerad.
Ca 10,5 x 10, 5 cm, höjd 16,5 cm.

Bruksslitage, smärre nötningar vid nedre kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 320