ARMATURER, 4 st, 1900-tal: golvlampa + 3 st taklampor.

234605. ARMATURER, 4 st, 1900-tal: golvlampa + 3 st taklampor.

Golvlampa, fot i trä/mässing, höjd 149 cm inkl skärm.
Taklampa, röd tygskärm, trä/plast, höjd 54 cm.
Taklampa, jugend, koppar/glas, höjd 77 cm.
Halllampa, blyinfattat färgat glas, höjd 64 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 877