PARTI KERAMIK, 7 delar, bland annat Carl-Harry Stålhane.
234575. PARTI KERAMIK, 7 delar, bland annat Carl-Harry Stålhane.
Vas, blå med silverdekor, Percy Gefle.
1 par vaser, grönbrun glasyr, C H Stålhane Rörstrand.
Minatyrskål, C H Stålhane, Rörstrand.
Miniatyrvas, "Argenta" Gustavsberg.
Skål, Josef Ekberg Gustavsberg.
Miniatyrvas, Kåge Verkstad
Högsta höjd ca 13 cm.
Bruksslitage, krackelyrer, märken.
Nagg, sprickor, skador på parvaser.
Miniatyrskål Stålhane med glasyrsprickor och gåvomärkning.
Minatyvas "Argenta" med glasyrskador.
Miniatyrvas, Kåge Verkstad
Högsta höjd ca 13 cm.